Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální terapie. Obratle a klouby pacienta se vracejí na místo s milimetrovou přesností

Jak se vám u nás líbilo?

Dornova metoda ve studiu Oblouková

Ve studiu Oblouková se zaměřujeme na různorodé léčebné procedury a jednou z nich je i Dornova metoda. Naše masérky jsou profesionálky na svém místě a hned v úvodu s vám proberou celý proces masáže a udělají vstupní anamnézu. Individuální přístup ke každému klientovi není to jediné, proč se k nám zákazníci již několik let pravidelně vracejí. Co dalšího u nás můžete čekat?

Dornova metoda vrátí tělo do správné polohy

Ze zapadlého německého statku do celého světa. Tak by se dal ve stručnosti popsat příběh Dornovy metody. Psal se rok 1973. Dieter Dorn byl majitel pily v městečku Lautrach v Allgäu. V 35 letech měl nehodu, když se pokoušel zvednout kmen stromu. Kvůli bolesti páteře se nemohl narovnat a vyhledal místního sedláka a zámečníka Josefa Müllera.

Tento muž uměl tělo po podobných úrazech napravit a byl lidmi z městečka často vyhledáván. Pomocí tlaku a jemné masáže vrátil Dornovi obratle na místo. Bolest byla pryč a on mohl chodit. Dieter Dorn se rozhodl, že se tuto metodu naučí a dále ji rozvíjel díky své intuici a studiu.

Po mnoha letech, kdy pomáhal lidem ze širokého okolí, se o něm dozvěděl doktor Thomas Hansen. Ten Dorna přesvědčil, aby začal organizovat semináře a vyučoval léčebnou metodu. Tak vznikl název Dornova metoda a díky jeho žákům se dostala do celého světa.

Dornov metoda - jemná a pečlivá masáž

Návrat obratlů a kloubů na své místo může někomu znít jako drsná fyzioterapie plná bolestivého tlaku a prudkých pohybů. Opak je pravdou. Dornova metoda je jemná manuální terapie. Obratle a klouby pacienta se vracejí na místo s milimetrovou přesností, a to díky přirozeným pohybem ošetřovaného klienta a jemného tlaku palců masérky.

Příčiny nesprávných poloh jednotlivých obratlů a kloubů mohou být různé - rozdílná délka dolních končetin, zkrácené svaly, nehody, výrony ze sportu a dlouhodobé opakování špatných pohybových stereotypů. Dornova metoda se soustřeďuje na statiku těla a vyrovnává ji. Ulevuje od bolesti zad, kyčlí, kolen, pomáhá u skoliózy, ale i bolestech hlavy či vysokém krevním tlaku.

Po masáži a navrácení těla do jeho přirozeného stavu se navíc otevřenou energetická centra a uvolňují se fyzické i psychické bloky. Energie může přirozeně proudit a podpořit tak naše samoléčení na psychické i fyzické úrovni. Pokud se rozhodnete účinky masáže podpořit ještě sami, tak na internetu najdete plno cviků vycházející z Dornovy metody, které můžete vyzkoušet i doma.

Dornova metoda u nás:

Dornova metoda s profesionálními přístupem

Masérky ve studiu Oblouková na sobě neustále pracují a vzdělávají se. Proberou s vámi celý proces masáže, vysvětlí vám, jak s vámi budou během této terapie spolupracovat a co se bude s tělem dít.

Dornovou metodou pomůžeme i s chronickými bolestmi

Dlouhodobé opakovaní špatných pohybových vzorců (jako například přenášení váhu na jednu nohy, spaní na stejném boku, dlouhé hodiny sezení aj.) vede k chronickým bolestem. Právě ty umí Dornova řešit a pomoci tělu vrátit se do přirozeného stavu.

Dornova metoda a další terapie

Ve studiu Oblouková se zaměřujeme na léčení akutních i chronických problémů a dbáme na celiství přístup. Právě proto propojujeme různé techniky jako je například dornova metoda a nabízíme tak klientovi nejlepší možné řešení jeho problémů.

Dornova metoda - stránky, které by vás mohly zajímat

Dornova metoda Dornova metoda 10 Dornova metoda 2 Dornova metoda 3 Dornova metoda 12 Dornova metoda 5 Dornova metoda 6 Dornova metoda 7 Dornova metoda 1 Dornova metoda 9

Dornova metoda - balíčky

Připravili jsme pro vás tři vyzkoušené balíčky masáží. Pokud vás žádný uvedený balíček neosloví, tak se podívejte do naší nabídky masáží a vytvořte si balíček vlastní. Masáže můžete volně kombinovat.

HARMONIZAČNÍ MASÁŽ Dornova metoda 2 1200 Kč 90 MINUT
 • Uvolňující masáž zad a šíje
 • Masáž plosek chodidel
 • Masáž hlavy a obličeje
 • V ceně lahodný bio čaj
MASÁŽ ZAD A ŠÍJE Dornova metoda 1200 Kč 90 MINUT
 • Masáž teplými lávovými kameny
 • Havajská masáž LOMI LOMI
 • Baňkování zad
 • Reflexní masáž plosek chodidel
 • V ceně lahodný bio čaj
TERAPEUTICKÁ MASÁŽ Dornova metoda 3 1200 Kč 90 MINUT
 • Aromaterapeutická masáž zad a šíje
 • Jemná biorelease masáž paží a nohou
 • Pečující masáž hlavy a obličeje
 • V ceně lahodný bio čaj

Dornova metoda - objednejte se

ADRESA:
Studio Oblouková
Oblouková 683 / 15
Vršovice, Praha 10

TELEFON:
+420 777 079 165

E-MAIL :
info@studio-obloukova.cz

OTEVÍRACÍ DOBA:
PO - PA: 9:00 - 21:00
SO - NE: 10:00 - 19:00

Napište číslici osm (antispamová otázka)